terapia dialektyczno-behawioralna
w Krakowie

czyli społeczność terapeutów lecząca społeczność pacjentów

Trening umiejętności DBT-A dla nastolatków i ich rodzin

Drodzy nastolatkowie oraz drodzy rodzice nastolatków!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w grupowym, wielorodzinnym (to jest z udziałem kilku rodzin jednocześnie) treningu umiejętności terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT®). Terapia DBT-A skierowana jest w szczególności do młodzieży zmagającej się z tzw. trudnościami w regulacji emocji. Jej głównym celem jest nauka umiejętności, które będą pomocne w:

  • pogłębieniu wiedzy na temat swoich emocji
  • dążeniu do zdrowych relacji rodzinnych i społecznych
  • bezpiecznym przechodzeniu przez sytuacje kryzysowe.

Trening grupowy jest uzupełnieniem terapii indywidualnej nastolatka prowadzonej w nurcie dialektyczno-behawioralnym (DBT) albo innym nurcie terapeutycznym.

➢ Jaki jest cel spotkań?
W czasie zajęć będziemy uczyć się konkretnych umiejętności z zakresu terapii dialektyczno-behawioralnej, koncentrujących się wokół pięciu modułów: uważności, regulacji emocji, podążania drogą środkową, tolerancji dyskomfortu psychicznego oraz skuteczności interpersonalnej.

➢ Dla kogo jest DBT-A?
Nasz trening umiejętności kierujemy do uczniów 8 kl. szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Na każde spotkanie zapraszamy nastolatków razem z opiekunami.

➢ Jaki będzie skład grupy?
Na zajęcia zapraszamy 6 rodzin (nastolatek i maksymalnie 2 opiekunów). Spotkania będą miały formę warsztatową.

➢ Osoby prowadzące
Zespół prowadzących trening tworzy troje psychoterapeutów DBT: Emilia Sygulska, Kaja Wieczorek-Socha i Bartłomiej Taurogiński. Każdy moduł treningu będzie przeprowadzony przez dwoje terapeutów.

➢ Kiedy będą odbywać się spotkania?
Trening będzie odbywał się w każdą środę w godzinach 18:15-20:15.

➢ Ile spotkań planujemy?
Cały trening trwa 24 tygodnie i podzielony jest na 4 moduły. Grupa będzie miała charakter otwarty – rekrutacja będzie prowadzona w miarę wolnych miejsc na każdy moduł osobno. Jeden moduł trwa 6 tygodni. Moduły realizowane są w następującej kolejności: „Umiejętności związane z tolerancją dyskomfortu psychicznego”, „Podążanie drogą środkową”, „Umiejętności związane z regulacją emocji” oraz „Umiejętności związane ze skutecznością interpersonalną”. Każdy z wymienionych 4 modułów rozpoczyna się dwoma spotkaniami orientującymi w terapii dialektyczno-behawioralnej oraz wprowadzającymi podstawowe umiejętności z zakresu „Uważności”, która uważana jest za fundament terapii dialektyczno-behawioralnej.

➢ Jakie są koszty?
Koszt jednego spotkania to 120 zł. W tej cenie mieści się uczestnictwo jednego nastolatka i maksymalnie dwojga jego opiekunów. Cena za cały moduł (6 spotkań) to 720 zł. Możliwa płatność za całość modułu z góry lub w 2 ratach po 360 zł.

➢ Gdzie będą odbywać się spotkania grupy?
W siedzibie Fundacji KONTEKST, ul. Borelowskiego-Lelewela 17/2 w Krakowie (na Salwatorze).

➢ Kiedy prowadzony jest kolejny nabór?
Nabór prowadzony jest oddzielnie na każdy moduł. Moduły uruchamiane są średnio co 6-8 tygodni.

➢ Jak się zapisać?
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w treningu – wypełnij formularz znajdujący się poniżej. W miarę zwalniania się wolnych miejsc – będziemy zapraszać zgłoszone rodziny do konsultacji i przeprowadzenia kwalifikacji do treningu.

W przypadku pytań można do nas pisać na adres: dbta@fundacjakontekst.pl

Po potwierdzeniu możliwości udziału prosimy o dokonanie płatności przelewem na konto Fundacji KONTEKST:
91 1750 0012 0000 0000 3987 9336
Tytułem: „Udział w treningu DBT-A”

dialektycznie.pl