Trening Umiejętności DBT dla psychoterapeutów i innych specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego ONLINE

 • Myślisz o prowadzeniu treningu, ale się boisz?
 • Chcesz rozwijać wiedzę dotyczącą terapii dialektyczno-behawioralnej?
 • Wiesz, że pacjenci z borderline potrzebują umiejętności, ale nie wiesz, jak je wprowadzać?

To normalne! Też się bałyśmy i szczerze mówiąc, dreszczyk nadal pozostaje. Widzimy jednak, że umiejętności działają, a prowadzenie grup jest niezwykle satysfakcjonujące. Doświadczamy także ogromnego zainteresowania uczestnictwem w treningach.

Image by rawpixel.com on Freepik

Dlatego 13 lipca 2024 rusza Trening Umiejętności DBT online dla psychoterapeutów i innych specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego – moduł SKUTECZNOŚĆ INTERPERSONALNA. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich, którzy chcą poznać, zrozumieć i solidnie przećwiczyć wszystkie umiejętności DBT, a przy tym przygotować się do tego, by móc ich używać w swojej pracy z pacjentami.

Mamy nadzieję, że to szkolenie będzie kolejnym krokiem, który przybliży Was do pracy zgodnej z zasadami terapii DBT, a pacjentów do otrzymania skutecznej pomocy.

Struktura treningu

Nasz trening opieramy o program 24-tygodniowego treningu umiejętności DBT opracowanego przez Marshę Linehan (Linehan M. (2016) Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT). Trening umiejętności. Podręcznik terapeuty. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego). Prowadzone przez nas spotkania będą spójne z tym, jak wygląda trening umiejętności prowadzony dla pacjentów. 

Image by tirachardz on Freepik

 

Chcemy zaprosić Was do nauki umiejętności i poczucia ducha terapii DBT poprzez własne doświadczenie uczestnictwa w treningu. Jednocześnie, ponieważ będzie to trening dla specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego, do standardowego programu treningu, w tym module wprowadzamy dwie modyfikacje:

 • Spotkania będą trwały 15 minut dłużej niż przewiduje program opracowany przez Marshę – czyli 2h i 30 min – po to, by na koniec został dodatkowy kwadrans na omówienie opracowywanych treści z perspektywy terapeutów i trenerów umiejętności.
 • Dokładamy jedno spotkanie merytoryczne.

Moduły realizowane są w następującej kolejności:

 • Moduł I: Uważność i Orientacja + Umiejętności związane z tolerancją dyskomfortu psychicznego (9 spotkań trwających od połowy kwietnia do końca czerwca 2024) 
 • Moduł II: Uważność i Orientacja + Umiejętności związane z regulacją emocji (9 spotkań trwających od kwietnia do lipca 2024)
 • Moduł III: Uważność i Orientacja + Umiejętności związane ze skutecznością interpersonalną. (9 spotkań trwających od 13 lipca do 20 września 2024) na ten właśnie zapraszamy! 

Grupa treningowa ma charakter półotwarty – deklarujecie chęć udziału w pierwszym module, przy każdym kolejnym na nowo podejmując decyzję o uczestnictwie. Nowi uczestnicy mogą dołączać do treningu na początku każdego rozpoczynanego modułu, pod warunkiem zwolnienia się miejsca. Rekrutację prowadzimy w miarę zwalniania się miejsc na każdy moduł osobno.

Kogo zapraszamy do udziału w treningu?

W skład grupy treningowej będzie wchodziło maksymalnie 10 osób + 2 trenerów. Do udziału w treningu zapraszamy psychoterapeutów z ukończonym całościowym szkoleniem w psychoterapii lub osoby w trakcie szkolenia. Zapraszamy także innych specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego. Osoby, które są studentami i nie posiadają jeszcze dyplomu magistra, prosimy o zgłoszenie się do nas w przyszłości, po uzyskaniu dyplomu 🙂

Kto prowadzi trening?

Emilia Sygulska i Gabriela Zajdel obydwie jesteśmy certyfikowanymi przez PTTPB terapeutkami terapii poznawczo behawioralnej, ukończyłyśmy także szkolenie DBT Comprehensive prowadzone przez prof. Alana Fruzettiego, organizowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej. Pracujemy razem w zespole terapeutów DBT dialektycznie.pl w Krakowie, prowadząc wspólnie pacjentów i współprowadząc treningi DBT. W tym sezonie nasz zespół zakończył 3. edycję treningów stacjonarnych: jeden dla dorosłych pacjentów, drugi dla nastolatków z rodzicami (w formule wielorodzinnej). Razem z zespołem nieustająco dokształcamy się i szkolimy u specjalistów terapii DBT (m.in. Martin Bohus, Fragiskos Gonidakis, Jill Rathus, Daniel Flynn, Mary Kells), a naszą superwizorką jest Magdalena Skuza. Od marca 2023 prowadzimy też podcast “Kurs na DBT”, którego celem jest propagowanie rzetelnej wiedzy o terapii dialektyczno-behawioralnej. Wspólnie marzymy o tym, by terapia DBT była powszechnie dostępna, znana wśród terapeutów i pacjentów oraz prowadzona przez wykształconych, kompetentnych specjalistów. 

Jak się zapisać?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i poczekaj na odpowiedź od nas. Zadzwonimy i umówimy się na 30-minutową rozmowę, podczas której sprawdzimy, czy trening umiejętności DBT może odpowiedzieć na Twoje potrzeby oraz czy nie ma widocznych przeciwwskazań. Jest to normalna procedura, którą przechodzą uczestnicy treningu.

Jakie są koszty treningu?

 • 100 zł za konsultację
 • 1350 zł za jeden moduł
 • około 60 zł za podręcznik (kupowany we własnym zakresie)
Termin płatności – 5. lipca, opłata z góry za cały moduł. Numer konta podamy osobom, które po rozmowie kwalifikacyjnej wyrażą chęć uczestnictwa.
 

Kiedy?

 • piątki w godzinach 9:00 -11: 30 
 • planowany start  modułu: 12.07.2024, planowany koniec: 20.09.2024.

Zastrzegamy sobie możliwość przesunięcia daty rozpoczęcia. Jest to zależne od zebrania grupy.

Gdzie?

Na platformie Zoom.

Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu trwającym 30 godzin dydaktycznych.

dialektycznie.pl